פתח סרגל נגישות accessibility

כלי נגישות

אנחנו פה כדי לעזור

נשבר מסך הסמארטפון?

לא להילחץ, זה מה שעושים עכשיו

חריצים בדמות קורי עכביש מסתוריים הופיעו על המסך שלכם לאחר שנפל? אל דאגה. יתכן והמכשיר עדיין לא אבוד וניתן להצילו במעבדת תיקונים מקצועית. מסך שבור הוא אחת מהתקלות הנפוצות ביותר של טלפונים חכמים. במיוחד בעידן בו המסך הולך וגדל והופך להיות חלק ניכר מחלקו הקדמי של הטלפון. שימוש במגני מסך יכול להפחית חלק מהפגיעות והוא בהחלט מומלץ, אבל מכשיר שנופץ בזדון או בשוגג, עשוי להישבר גם אם השתמשתם במגן היקר והחזק ביותר.

 אז מה לעשות שנשבר המסך, האם ניתן לתקן את המסך לבד?

רבים מחפשים לחסוך כסף ומנסים להזמין מסך חלופי באינטרנט במטרה להחליף את המסך לבדם. בפועל, במרבית המקרים, מגלים בדרך הקשה כי תהליך החלפת מסך אינה טריוויאלית. אם הסתקרנתם איך לתקן מסך לבד תגלו כי הדרך למסך רצופה בחלקים קטנים מאד, המחוברים זה לזה בברגים הדורשים ציוד מקצועי. לאחר מכן יש להפריד בין תיקונים של מסך הזכוכית עצמו, למסך התצוגה המורכב יותר. אם רק הזכוכית נשברה מאוד מומלץ לתקן במעבדה מקצועית את הטלפון כדי להימנע מכך שבטעות תשברו גם את שכבת התצוגה תחתיה.

שבר במסך – מדוע הנייד לא עובד?

לפעמים המסך הוא רק חלק מהבעיה בטלפון. מכשיר שנפל עשוי לסבול מפגיעות פנימיות נוספות – בדיוק כמו רכב שנפגע בתאונה והנזק אינו מסתכם בשמשה קדמית מנותצת. חלק מהמכשירים מפסיקים לעבוד כאשר מסך המגע נשבר ואחרים בגלל שלוח האם התנתק במהלך הנפילה. על מנת לדעת מה מהות הפגיעה בדיוק ואם מדובר רק בהזמנת תיקון מסך או שיש לתקן חלקים פנימיים יש להביא את המכשיר למעבדה לאבחון מקיף.

מה יבדקו במעבדה?

במעבדה יבדקו בדיוק אילו חלקים אינם תקינים במכשיר ויתנו לכם הצעת מחיר המבוססת על שילוב בין עבודת התיקון עצמה לחלקים שיש להחליף.

טיפ אחרון לפני שאתם קופצים אלינו לבדיקה ותיקון השבר

בלא מעט מקרים מגיעים אלינו למעבדה לקוחות עם שבר במסך המתגלה בסופו של דבר כסדק קל במגן המסך עשוי הזכוכית שלהם אבל הלקוחות עדיין עשו את הצעד הנכון והגיעו למעבדה מקצועית. ניסיון להוריד לבד מגן מסך מנותץ עלול לפעמים לפגום בצורה קשה במסך האמיתי שמתחת ובכל מקרה אתם תהיו זקוקים למגן מסך חדש אז טוב שתגיעו כבר מראש למעבדה ולא תנסו להורידו לבד.

לסיכום, החלפת מסך לטלפון יכולה להיות האמצעי להארכת חייו של המכשיר המלווה אתכם מדי יום. למרות שלעתים מדובר בסדק קל שממנו ניתן להתעלם, כאשר המכשיר נפל פעם אחת הוא נמצא בסיכון רב יותר להישבר באופן שלא ניתן יהיה לתקנו בקלות בעתיד, כמו גם הוא עשוי להיפגע מנוזלים או מלחות החודרים לחלקיו הפנימיים. לכן, גם אם כרגע הסדק נראה מינורי ולא משמעותי – אל תוותרו על תיקון המסך במעבדה מקצועית.