פתח סרגל נגישות accessibility

כלי נגישות

אנחנו פה כדי לעזור

מדריך – איך לאתר את הטלפון הסלולרי

הטלפון הנייד אבד או נגנב? אין תחושה מתסכלת מזו. הדרך שלכם לתקשר עם הסביבה, כל אנשי הקשר שלכם והתמונות האישיות נמצאות בידיים זרות. אם גם אתם נתקלים פתאום בסיטואציה או חוששים שתתרחש בעתיד יש מגוון דרכים לאתר את הסלולרי. הכנו עבורכם מדריך מקוצר כיצד לעשות זאת.

התכוננו מראש לסיטואציה

אם המכשיר עדיין נמצא במקום בטוח לידכם – הדרך הטובה ביותר לשמור עליו היא להתכונן מראש לסיטואציה שבה הוא עשוי להעלם פתאום. קיימות שלל אפליקציות איכותיות הן לאנדרואיד (כמו "איפה המכשיר שלי") והן למשתמשי אייפון על מנת למצוא את המכשיר.

מציאת הסמארטפון בעזרת google (למכשירי אנדרואיד)

אם המכשיר מחובר לחשבון הגוגל שלכם (Gmail) הקלידו בדפדפן המחשב "איפה האנדרואיד שלי", עכשיו בחרו בתוצאה Find My Device – google:

איתור מכשיר אנדרואיד

בחלון החדש שייפתח הקלידו את כתובת ה- Gmail שלכם (זו שגם פתוחה בסמאטפון עצמו). לאחר הזנת הסיסמה תוכלו לגלות מיקום מדויק שלו על המפה (אם הוא מחובר לרשת וה-GPS עובד) ואפילו תוכלו לגרום למכשיר לצלצל. אם אין לכם גישה למחשב אבל כן לטלפון חכם אחר תוכלו לגשת גם לכתובת: https://www.android.com/find

כך זה נראה לאחר שהתחברתם:

איפה המכשיר שלי

גם עבור משתמשי אייפון נוצרו אפליקציות שונות שהראשית מביניהן היא מבית אפל – Find My Iphone המאפשרת לכם לאתר את המכשיר אם אתם זוכרים את ה- Apple ID, ולכן מאוד חשוב שכבר עכשיו תכתבו במקום בטוח בבית או על המחשב האישי/טלפון של בן משפחה את מספר ה- Apple ID שלכם.

בצעו גיבוי קבוע של כל הנתונים שלכם

פעולת מנע נוספת שכדאי תמיד לבצע היא גיבוי של הנתונים בענן. מרבית האפליקציות שלכם מגבות את עצמן באופן שוטף ב iCloud או בחשבון שלכם בגוגל אם רק אשרתם זאת מראש. גיבוי הנתונים יכול להיות בסיסי (רק האפליקציות שקניתם ואנשי קשר) או גיבוי מלא של כל התמונות, קטעי הווידיאו והנתונים השונים שלכם בווטצאפ. תוכלו, כמובן, גם לבצע גיבוי ידני קבוע של המכשיר באמצעות העתקה של הנתונים לספרייה ידועה מראש במחשב. באופן כללי מומלץ לעשות זאת גם אם אינכם חוששים שהמכשיר יאבד, משום שמרבית הטלפונים החכמים אינם חפים מתקלות. שכן, מספיקה פעם אחד שהטלפון נפל לשלולית בחורף על מנת שתאבדו את כל התמונות היקרות שעליו.

מתעדים את הגנב

תארו לכם שהייתה דרך לתעד מי גנב לכם את מכשיר הטלפון באמצעות תמונה שלו הנשלחת אלכם לאימייל וציון מיקומו באמצעות ה- GPS. תשמחו לדעת כי אם אתם משתמשים באנדרואיד קיימות מספר אפליקציות שעושות בדיוק את הפעולה הזו. אם מישהו מנסה בצורה חוזרת ונשנית להקליד את הסיסמה שלכם וטועה, המכשיר יפעיל את המצלמה הקדמית, יצלמו ללא ידיעתו וישלח אליכם לEmail את התמונה המפלילה ואת המיקום.

תוכלו להשתמש באפליקציית Caught You או באפליקציית Hidden Eye שעושות בדיוק את זה. בנוסף, חלק מהאפליקציות מאפשרות לשלוח לגנב גם הודעה "ידידותית" המעדכנת אותו שצולם ושתשמחו לקבל בחזרה את הטלפון, עם פרטיכם האישיים. יתכן והגנב יעדיף שלא להסתבך בפלילים ויחזיר לכם את הסלולרי מרצונו או שבכלל פשוט איבדתם את הטלפון והמוצא הישר עכשיו ידע איך להחזיר לכם אותו.

לסיכום, הדרך הנכונה להתגונן במקרה של גניבת המכשיר או אובדן שלו היא באמצעות תכנון מוקדם. התקינו את האפליקציות שיסייעו לכם להשיב את המכשיר והגדירו גיבוי מראש לכל מקרה.