פתח סרגל נגישות accessibility

כלי נגישות

אנחנו פה כדי לעזור

הסמארטפון לא נטען? טיפים קטנים על מה אפשר לבדוק לבד לפני שמגיעים למעבדה

חיברתם את מכשיר הטלפון למטען אך כלום לא קורה, אין סימן של טעינה ואחוזים לא מתחילים לעלות? ייתכן ומדובר בבעיה רצינית הדורשת קפיצה אלינו למעבדה אך במקרים רבים הפתרון הרבה יותר פשוט. אילו מספר דברים שכדאי לכם לבדוק לפני שאתם קופצים לבקר אותנו.

שקע החשמל בקיר

לפעמים הבעיה אינה במטען עצמו או במכשיר הטלפון אלא בשקע החשמלי שבקיר או בחיבור המצית שבמכונית. נסו לטעון בשקע אחר בבית או לחבר מכשיר אחר לאותו השקע ולוודא אם זו אכן הבעיה. אם אתם נמצאים ברכב מומלץ לבדוק כי שקע הטעינה אכן פעיל, דרך קלה לבצע את זה היא לבדוק אם המצית שלכם באמת מתחמם שאתם מנסים לעשות זו – לחצו עליו וכאשר הוא קופץ ראו אם הוא אדום וחם, אם כן אז שקע המצית עובד וכנראה שהבעיה היא במטען או בטלפון.

בעיות במטען הטלפון עצמו

מטעני טלפון רבים מסיימים את חייהם כבר לאחר מספר חודשים. יתכן והבעיה אינה במכשיר הטלפון שלכם אלא דווקא במטען ששבק חיים. אם יש ברשותכם מטען נוסף נסו לטעון איתו, אם זה עובד אז המטען הקודם שלכם הפסיק לעבוד וזה הזמן לרכוש חדש. אם אין לכם מטען נוסף אבל כן יש לכם טלפון נוסף נסו להטעין את הטלפון השני בעזרת המטען שלא עובד על הטלפון שלכם, אם גם פה הטלפון לא נטען אז ככל הנראה הבעיה במטען. אם הטלפון השני כן נטען אז זה מסמן לנו שהבעיה היא לא במטען אלא דווקא במכשיר שלכם וזה הזמן לקפוץ לבקר אותנו במעבדה המקצועית.

אם אתם משתמשים במטען המחולק לשני חלקים: המטען עצמו וכבל USB המחבר בין גוף המטען לסמארטפון שלכם נסו להחליף כל חלק בנפרד וראו האם הפעם זה מטעין. לפעמים זה רק הכבל USB שתקול ולפעמים זה דווקא רק גוף המטען ולא הכבל. כמובן שאם החלפתם הכול ועדיין זה לא עובד אז הבעיה היא אולי במכשיר ולא דווקא במטען עצמו.

בעיות בטלפון שלכם

אם שללתם את שני המקרים הקודמים יתכן ואכן מדובר בבעיה במכשיר הסמראטפון שלכם. טלפון לא נטען מכמה סיבות עיקריות. הראשונה יכולה להיות בעיה בבטרייה עצמה בתוך הטלפון. אם מדובר במכשיר עם בטריה נשלפת ויש לכם בטריה חלופית אתם יכולים לנסות ולהחליף בינהן ולראות האם עכשיו המכשיר ייטען.

במקרים אחרים, כאשר יש בעיית הטענה מדובר דווקא בשקע הטעינה במכשיר הטלפון. בכל מכשיר שקע זה מחובר בצורה אחרת. הוא עשוי להיות מחובר ללוח אם ואז ידרוש הלחמה במעבדה, או להיות מחובר לגוף המכשיר ומנותק מלוח האם ואז הטיפול בבעיה הוא אחר ובכל מקרה גם פה צריך מעבדה מקצועית.

מכשיר לא נטען מסיבות הקשורות למכשיר עצמו חשוב לתקן במעבדה מוסמכת ובעלת ניסיון בתיקון סוג המכשיר שלכם. חלק מהמעבדות מתמחות במכשירי אייפון בלבד, אחרות מעניקות שירות גם למכשירי אנדרואיד ולמכשירים של ספקים אחרים. התיקון מתבצע לאחר אבחון מעמיק של התקלה ולאחר מכן תקבלו הצעת מחיר לתיקון המכשיר.

ממה כדאי להיזהר?

רבים מתפתים לנסות ולפתוח את הטלפון בעצמם על מנת לנסות ולאתר את מהות התקלה. בניגוד למכשירי חשמל פשוטים יותר למכשירים חכמים כמו הסמראטפון שלכם יש מגוון חלקים עדינים, כמו ברגים קטנטנים ולוח אם זעיר הרגישים מאד למגע. חשוב לתת לאדם שמכיר את מבנה הטלפון שלכם ובעל מכשור מתאים לפתוח את הטלפון ולבדוק אותו.

בנוסף, חשוב לוודא שאיש המקצוע שיטפל לכם במכשיר יודע מה הוא עושה, במיוחד אם אין לכם ביטוח מורחב על הטלפון הנייד, אז מומלץ שלא להסתכן בפגיעה במכשיר בו השקעתם כסף רב ולגשת רק למעבדה גדולה ומקצועית.

לסיכום, תיקון בעיה בהטענה מומלץ לבצע במעבדה מקצועית, לאחר שבדקתם קודם בבית שהבעיה אינה במטען עצמו או בשקע ההטענה. לעתים, מדובר בבעיה פשוטה שניתן לתקן בעלות נמוכה וכך תוכלו להמשיך ולהשתמש במכשיר עוד שנים רבות.