פתח סרגל נגישות accessibility

כלי נגישות

אנחנו פה כדי לעזור

כשהאייפון זקוק לאיפוס

ישנם אנשים שאינם יכולים לתאר את חייהם ללא מערכת ההפעלה המאובטחת iOS וללא מכשיר האייפון המשוכלל. הם גוררים אותו לכל מקום, מקיימים שיחות טלפון ואף שומרים מידע רגיש כמו תמונות, קבצים או הודעות. בחיי היום יום אנו דואגים לגבות את כל המידע שיש ברשותנו על המכשיר, ואף בודקים מדי פעם אם התמונות שצילמנו עדיין נמצאות במאגר. עם זאת, לעתים נרצה לבצע איפוס אייפון.

באילו מקרים מאפסים את האייפון

איפוס אייפון משמעותו מחיקת כל התכנים שיש במכשיר שלכם. לעתים, אנו מעוניינים לבצע מחיקה של כל הקבצים מסיבות שונות. לדוגמה, אם קיבלנו מכשיר אייפון חדש ליום ההולדת ונרצה להעביר את האייפון הישן שלנו לחבר או לקרוב משפחה, נוכל למחוק את כל הנתונים האישיים שלנו. כך שהמשתמש הבא אחרינו יוכל לקבל מכשיר ריק מתוכן. נוסף על כך, לעתים מבצעים מחיקה של כל הנתונים במכשיר כאשר קיים חשד לפריצה. כי כשנמחקים כל הנתונים, נמחקים גם הווירוסים.

צריכים לאפס את האייפון שלכם? כך תעשו זאת נכון:

 1. תוודאו מראש שיש לכם את הסיסמא לחשבון icloud שלכם.
 2. יש להפעיל את המכשיר.
 3. בתפריט יש למצוא את "הגדרות" ולבחור באפשרות זו.
 4. בחרו באפשרות "כללי".
 5. לחצו על "איפוס".
 6. לאחר מכן, יש צורך ללחוץ על "מחק את כל התוכן וההגדרות". לאחר מכן תופיע הודעה המתריעה על כך שאתם עומדים למחוק את כל התכנים. אשרו אותה.
 7. לאחר מכן יש ללחוץ על "פרמט את האייפון".
 8. ישנה אפשרות להסיר את ה"find my iphone" ואז המכשיר למעשה לא יבקש את החשבון icloud שהיה במכשיר בעת ההפעלה מחדש כאשר הטלפון מועבר למשתמש חדש.

חשיבות הגיבוי

לפני שאתם מחליטים לבצע איפוס לאייפון, מומלץ לגבות את כל הנתונים שיש לכם על המכשיר.

גיבוי ב- iCloud (שירות הענן של אפל):

 • נכנסים ל"הגדרות" ובוחרים ב"iCloud".
 • ייתכן שתידרשו להקליד את סיסמת ה-ID שלכם.
 • יש לבחור באפשרות "גיבוי" ולאחר מכן "גיבוי iCloud".
 • בחרו ב"גבה כעת".

נוסף על כך, קיימת אפשרות להצפין את הגיבויים שלכם. בדרך זו, תוכלו להגן על המכשיר שלכם מפני האקרים. על פי רוב, ה-iCloud  מבצע הצפנה באופן אוטומטי, אך אם אתם משתמשים ב-iTunes לצורך גיבוי, יש לבחור באפשרות "הצפן את גיבוי האייפון". כמו כן, בשלב כלשהו תרצו להפסיק את הגיבוי. לשם כך, עליכם להיכנס אל ההגדרות של iCloud ולבחור באפשרות של "הגדרות "iCloud".